Ремонтні цехи в команді Каметсталі: на горизонті - масштабні капремонти

З початку квітня на ремонтних майданчиках ЦРМУ кипить інтенсивна відповідальна робота – підготовка до капітальних ремонтів основних виробничих агрегатів. Бригади слюсарів та зварювальників виконують низку операцій, спрямованих на забезпечення якісного та своєчасного проведення запланованих масштабних капремонтів.

Персонал ЦРМУ безпосередньо буде задіяний у майбутніх капремонтах, які стартують у другій половині квітня, а сьогодні на спеціально обладнаних стендах проводяться попередні збірки окремих вузлів та агрегатів доменної печі та установки піч-ківш, що значно скоротить час їхнього монтажу під час ремонтів. Фахівці ретельно перевіряють якість деталей і кожне з’єднання, адже від цього залежить надійність та безпека роботи відремонтованих агрегатів.

Одним із ключових етапів підготовки до капітального ремонту доменної печі №9 є укрупнена збірка засипного апарату, який після відновлення на Запорізькому ливарно-механічному заводі був відвантажений в ЦРМУ. Паралельно готується до монтажу новий газовий затвор, зокрема, виконується врізка в нього труб вирівнювальної системи.

Особлива увага приділяється питанням безпеки, адже робота персоналу на висоті під час ремонту потребує неухильного дотримання всіх правил та норм охорони праці. ЦРМУ вже отримав чотири нові ремонтні майданчики для виконання висотних робіт на доменній печі.

Сергій Костріков, начальник служби ЦРМУ:
- Кожен ремонтний майданчик представляє собою телескопічну конструкцію з висувними променями. У складеному стані діаметр майданчика становить близько 5 метрів, що дозволяє розмістити його в опорному кільці печі. Після встановлення всередині печі телескопічні промені висуваються, майданчик накривається настилом, створюючи безпечне робоче місце для персоналу. На одному з таких майданчиків буде встановлено великогабаритні вантажопідйомні механізми – тельфери. Отже, ці майданчики мають бути максимально безпечними в експлуатації. Наші ремонтники вже провели їхню контрольну збірку, перевірили на надійність усі кріплення та різьби, і наразі вони готові до відвантаження на місце проведення ремонту.

Крім того, ведуться роботи з виготовлення жолоба для вигрібання з печі залишків продуктів плавки. Також ремонтники виготовляють спеціальну опалубку для заливки бетоном горна печі.
Щодо установки піч-ківш персонал ЦРМУ завзято працює з елементами нового склепіння. Нові оходжуючі труби діаметром 3,8 метра кожна наразі проходять вальцювання на ЗЛМЗ, після чого буде проведено монтаж труб та гідравлічні випробування склепіння. Далі підготовлена конструкція буде транспортована до конвертерного цеху, де розпочнеться безпосередньо капітальний ремонт.

Окрім основних доремонтних операцій в стінах ЦРМУ, підготовча робота кипить безпосередньо і на виробничих дільницях. На колошниковій дільниці доменної печі ремонтники встановлюють вантажопідйомне обладнання, а саме, електричні лебідки, які знадобляться для заміни засипного апарату і холодильних плит. Як відзначають ремонтники, складність такелажних робіт полягає у великій кількості задіяних лебідок – їх буде близько п’ятнадцяти. Це зумовлює необхідність використання значної кількості спеціальних блоків для забезпечення потрібного напрямку канатів. Кожна лебідка виконуватиме свою функцію: підйом, опускання або утримання великогабаритних конструкцій та інструментів.


Андрій Мироненко, заступник директора з сервісу:

- Минуло три місяці, як ми стали частиною структури Каметсталі. Для працівників колишнього МПС нічого кардинально не змінилося – тепер це два цехи, ЦРМУ та ЦРУ, проте умови праці та пільги для людей залишилися незмінними. Одним із позитивних наслідків інтеграції цехів стало посилення взаємодії з основними виробничими підрозділами. Єдиною командою ми працюємо на єдиний результат, на досягнення спільної мети, на користь нашого комбінату та країни в цілому. Наразі перед нами стоїть відповідальне завдання – велика кількість капітальних ремонтів, які заплановано провести протягом декількох місяців. Підготовчі процеси йдуть досить вдало, і ми розраховуємо вкластися у встановлені графіки. Впевнений, що, завдяки нашій спільній злагодженій роботі, ми успішно впораємося з усіма поставленими завданнями. Дякую за вашу працю та відданість справі, колеги!